Bez kategorii

Komunkikat

Gminna Biblioteka Publiczna w Tłuchowie oraz Filia Biblioteczna  w Mysłakówku zamknięta od 7 do 29 listopada.

W związku z bardzo dużym wzrostem zakażeń premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie dla użytkowników instytucji kultury od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku.

Biblioteka Narodowa rekomenduje całkowite zamknięcie bibliotek dla użytkowników (w tym czytelni, wypożyczalni) we wskazanym okresie.

Pracownicy konieczni do podtrzymania funkcjonowania biblioteki będą pracować stacjonarnie zachowując zasady rygoru sanitarnego.

 

Dyrektor GBP w Tłuchowie

Ewelina Kruszewska

Wyniki konkursu „Wypada poznać owada”

W dniu 02.10.2020r. 9 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mysłakówku przystąpiło do napisania testu konkursowego „Wypada poznać owada” w ramach projektu „Grzybobranie na leśnej polanie- piękno jesiennej przyrody” pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Skrwilno. Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów :
1. Kacper Krzemiński klasa VI
2. Kamil Rosiński klasa VI
3.Franciszek Kuczmarski klasa VI
Wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Skrwilno i Urząd Marszałkowski w Toruniu.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

„Grzybobranie na leśnej polanie- piękno jesiennej przyrody”- cykl wydarzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Gminna Biblioteka Publiczna w Tłuchowie oraz Filia Biblioteczna w Mysłakówku współpracując z Grupą Artystyczną „Brzydkie Kaczątka”, Sołtysem Sołectwa Jasień i Stowarzyszeniem „Nowoczesna Gospodyni” realizuje projekt „Grzybobranie na leśnej polanie – piękno jesiennej przyrody” pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Skrwilno. Uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Mysłakówku zachęcamy do udziału w organizowanym przez nas konkursie edukacyjnym „Wypada poznać owada”.

„Grzybobranie na leśnej polanie- piękno jesiennej przyrody”- cykl wydarzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Gminna Biblioteka Publiczna w Tłuchowie oraz Filia Biblioteczna w Mysłakówku współpracując z Grupą Artystyczną „Brzydkie Kaczątka”, Sołtysem Sołectwa Jasień i Stowarzyszeniem „Nowoczesna Gospodyni” realizuje projekt „Grzybobranie na leśnej polanie – piękno jesiennej przyrody” pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Skrwilno. Grupy przedszkolne z terenu gminy Tłuchowie zachęcamy do udziału w organizowanym przez nas konkursie „Leśne Cudaki”.

„Grzybobranie na leśnej polanie- piękno jesiennej przyrody”- cykl wydarzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych

„Mała książka- wielki człowiek”- akcja skierowana dla przedszkolaków z terenu gminu Tłuchowo

Bezpłatna wyprawka czytelnicza dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka- wielki człowiek”w bibliotece.
Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Filią Biblioteczną przystąpiły do akcji „Mała książka- wielki człowiek” zorganizowanej przez Instytut Książki skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2014- 2017). Zapraszamy wzięcia udziału w akcji. Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod postem, na stronie biblioteki oraz w naszych placówkach.

„Narodowe czytanie 2020 r. pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tłuchowie i Filii Bibliotecznej w Mysłakówku.

„Narodowe czytanie 2020 r. pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tłuchowie i Filii Bibliotecznej w Mysłakówku.

W dniu 04. 09. 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tłuchowie oraz Filii Bibliotecznej w Mysłakówku odbyło się Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie to odbyło się w formie online. Przez cały dzień prezentowane były na portalu społecznościowym Facebook biblioteki filmiki z nagraniem fragmentów utworu Słowackiego.

Do akcji włączyły się m.in. : pracownicy GBP w Tłuchowie oraz Filii Bibliotecznej w Mysłakówku; pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Tłuchowie; uczniowie z Publicznych Szkół Podstawowych z naszego terenu; seniorki z  chóru „Vena”; członkinie Stowarzyszeń oraz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Tłuchowo.

Wszystkim uczestnikom akcji „Narodowego czytania” bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok.

 

 

 

„Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej „Balladyny” J. Słowackiego 05.09.2020r.

Konkurs z okazji 30 lat samorządu terytorialnego Gminy Tłuchowo „30 lat minęło- odkryj swoją historię”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Tłuchowie wraz z Grupą Artystyczną „Brzydkie Kaczątka” z Jasienia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie z okazji 30 lat samorządu terytorialnego Gminy Tłuchowo „30 lat minęło- odkryj swoją historię”.

Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „SLEVEFACE- ubierz się w książkę”.

Biblioteka Szkolna w Tłuchowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Tłuchowie w ramach:

*akcji #zostańwdomu- ogólnopolska akcja, której celem jest powstrzymanie rozprzestrzenianiu  się koronawirusa,

*Tygodnia Bibliotek 2020

przygotowała konkurs fotograficzny – „SLEVEFACE- ubierz się w książkę”, dla wszystkich uczniów szkół podstawowych                z naszej gminy.

Przedmiotem konkursu było  wykonanie zdjęcia osoby i książki metodą sleeveface.

Uczniowie nadsyłali swoje prace do 29 maja 2020.

Spośród 23 nadesłanych zdjęć komisja w składzie: Pani Wioletta Krzysztoforska, Pani Marzanna Grudnicka- Sławińska, Pan Michał Kowalski i Pan Tomasz Wyrostkiewicz nagrodziła 10 najlepszych.

Oto  nagrodzone osoby:

Julia Rekus uczennica klasy 2b PSP Tłuchowo

Natalia Małkiewicz oddział przedszkolny „O” PSP Tłuchowo

Lena Sochocka uczennica klasy 5a PSP Tłuchowo

Damian Błażejewski uczeń klasy 2 PSP Mysłakówko

Kacper Podkowski uczeń klasy 7a PSP Tłuchowo

Aleksandra Śmiechowska uczennica klasy 8c PSP Tłuchowo

Iga Sochocka uczennica klasy 3a PSP Tłuchowo

Nikola Kaźmierkiewicz oddział przedszkolny „O” PSP Mysłakówko

Krzysztof Kozakiewicz uczeń klasy 7a PSP Tłuchowo

Klaudia Wrześniak uczennica klasy 8a PSP Tłuchowo

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Ze względu na sytuację w naszym kraju, nagrody dla uczniów wyróżnionych i dyplomy dla pozostałych uczniów biorących udział w konkursie zostaną przekazane do ich szkół i wręczone razem ze świadectwem na koniec roku szkolnego.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom, którzy nadesłali swoje prace.

 

dav

 

Zapraszamy do biblioteki

Zapraszamy do biblioteki. Czytelnia jest już czynna dla czytelników i użytkowników biblioteki. Możecie Państwo korzystać z komputerów oraz księgozbioru placówki. Przypominam o zachowaniu niezbędnych środków ostrożności. Z naszej strony też zadbaliśmy oto, by mogli Państwo w bezpieczny sposób korzystać z usług naszej biblioteki.

https://www.bn.org.pl/…/3993-rekomendacje-biblioteki-narodo…

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Biblioteka przystąpiła do akcji „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, która trwa od 31 maja do 07 czerwca 2020 r. Celem tej akcji jest zachęcanie dorosłych do czytania dzieciom bajek. W tym roku zachęcano, aby poczytać najmłodszym bajki o zwierzętach.  My wybraliśmy opowiadanie Zofii Staneckiej pt. „Kochany kret”. Zorganizowaliśmy  krótki konkurs,    który polegał na tym, by po wysłuchaniu opowiadania wypisać w komentarzu pod wstawionym postem jak największą ilość zwierzęcych imion pojawiających się w tekście opowiadania.  Osoba, która jako pierwsza wykonała to zadanie wygrała zestaw dwóch bajeczek dla dzieci.

 

Kalendarz

Listopad 2020
P W Ś C P S N
« Paź    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kontakt

ul. Sierpecka 26
87-605 Tłuchowo
tel. /54/ 287 64 37
gbp.tluchowo@nullinteria.pl

Licznik

  • 52834Odsłon razem:
  • 0Odsłon dzisiaj:
  • 18Odsłon wczoraj:
  • 1035Odsłon miesięcznie: